خواهر پارسایی: استکبارستیزی در میان اهداف انقلاب جایگاهی محوری دارد/استکبارستیزی صفت ذاتی انقلاب اسلامی است - بسیج دانشجویی شهید شاهچراغی

خواهر پارسایی: استکبارستیزی در میان اهداف انقلاب جایگاهی محوری دارد/استکبارستیزی صفت ذاتی انقلاب اسلامی است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی از استان فارس؛ پارسایی جانشین خواهر بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور شیراز در گفتگو با خبرنگار ما در خصوص علت استمرار شعار مرگ بر آمریکا گفت: ما با همه بد نیستیم و این‌گونه نیست که ایران پس از انقلاب اسلامی به‌یک‌باره ارتباط با کشورهای قدرتمند را قطع کند، هرچند شعار نه شرقی، نه غربی از دیگر شعارهای اساسی انقلاب اسلامی است اما این به معنای انزوای کامل ایران و جزیره‌ای شدن انقلاب نبوده و نیست و جمهوری اسلامی با تکیه‌بر این شعار نشان داد که می‌تواند و می‌شود با بهره‌گیری از ظرفیت‌های درونی خود قله‌های پیشرفت را مورد هدف قرار داده و بر پای خود بایستد .

این فعال دانشجویی در ادامه افزود: ما با آمریکا بد هستیم زیرا آمریکا علاوه بر این‌که شانزده سال، علیه انقلاب اسلامى و پشتیبان رژیم گذشته بود، به بدترین شکل، نفوذ و دخالتِ یک دولت استکبارى در یک کشور را تجسّم کرده بود و ضربه‌ها همه از سوى او وارد مى‌شد و این‌ها همه، دلیل کینه‌ها و عقده‌هاى این ملّت علیه آمریکاست. آمریکایی که مقدّسات ما را به بازى گرفته بودند و علاوه بر همه ضربه‌ها، بعد از انقلاب در مقابل نجابت این ملّت و بزرگوارى و کرامت آن امام، با ملّت ایران و با انقلاب اسلامى و با جمهورى اسلامى، این‌گونه رفتار کردند پس نباید این شعار از زندگی مردمان انقلابی حذف شود.

پارسایی در خصوص تأثیر این شعار ابراز داشت: اگر مرگ بر آمریکای ما اثر نداشت، رئیس‌جمهور آمریکا از ملت ایران نمی‌‌خواست که مرگ بر آمریکا نگوید.

وی به قدرت ایران اشاره کرد و افزود: ملت ما به قدرت برتر منطقه تبدیل‌شده و قدرتش را به رخ قدرتمندان جهانی کشیده است و خودش را در آستانۀ فتح و پیروزی می‌بیند. ملت ما در منطقه شعارهایی داده که امروزه برای آن شعارها فدائیان زیادی در منطقه می‌جنگند و مبارزه می‌کنند. اگر ملت ما از سی‌وپنج سال پیش، بعد از نمازها شروع کرد به «مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل» گفتن، امروز در دورترین ممالک اسلامی مثل یمن اعلام می‌شود که نماز بدون مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل نماز نامقبولی است و مسلمانان یمن بعد از نماز خود «مرگ بر آمریکا» می‌گویند.

پارسایی در ادامه تصرح کرد:اگر مرگ بر آمریکای ما اثر نداشت، رئیس‌جمهور آمریکا در آخرین سخنرانی خودش در سازمان ملل، از ملت ایران درخواست نمی‌کرد که «دیگر مرگ بر آمریکا نگویید». این مرگ بر آمریکای شما علامت قدرت شما است. اگر کسی ضعیف باشد و علیه آمریکا شعار بدهد و حتی علیه آمریکا اقدام هم بکند، به اقدام او خواهند خندید. ولی اگر یک ملتی قوی شد و اقتدار یافت به حدی که توانست با یک شعار «مرگ بر آمریکا» به آمریکا ضربه بزند، چرا باید این ملت از این قدرت دست بکِشد و کنار بیاید؟

این دانشجوی بسیجی در خصوص علت دشمنی ایران و آمریکا تصریح کرد: در جریان مبارزات مردم ایران با رژیم پهلوی، آمریکا هر آنچه در توان داشت برای حمایت از محمدرضا پهلوی و جلوگیری از سقوط رژیم بکار گرفت اما این تلاش‌ها به نتیجه نرسید و انقلاب مردم ایران در ۲۲ بهمن ۱۳۵۷ به پیروزی رسید. بعد از پیروزی انقلاب، آمریکا به‌جای عذرخواهی از جنایت‌های گذشته خود در ایران و در پیش گرفتن روابط مبتنی بر احترام مقابل و رعایت استقلال و امنیت جمهوری اسلامی ایران، راه خصومت با مردم ایران را در پیش گرفت به‌نحوی‌که تاریخ ۳۸ ساله ایران مستقل مشحون از خصومت‌ها و توطئه‌های گوناگون دولت‌های مختلف دموکرات و جمهوری‌خواه آمریکا با ملت ایران است. از توطئه‌های تجزیه‌طلبانی تحریک و حمایت از گروه‌های ضدانقلاب، طراحی و اجرای کودتا، جنگ تحمیلی تا انواع تحریم‌های شدید و براندازی نرم و فتنه و … را شاهد بودیم.

وی در خصوص جایگاه استکبارستیزی در اندیشه امامین انقلاب اظهار داشت: ارمان استکبارستیزی محصول تفکرات شخصی امام خمینی و مقام معظم رهبری نبوده و ریشه در عمق تعالیم اسلامی دارد و نه‌تنها ایشان بلکه تمامی کسانی که خود را پیرو راه اولیا الهی و داخل در جبهه حق‌پرستان می‌دانند موظف به ستیز با مستکبران هستند. امام نسخه استکبارستیزی اسلام را که موجب پیروزی انقلاب اسلامی گردید، منحصر به قلمرو جغرافیایی ایران نمی‌دانست بلکه آن را به‌عنوان نسخه‌ای شفابخش برای همه مستضعفان و قابل تحقق در تمامی نقاط جهان تلقی می‌کرد.

پارسایی استکبارستیزی را ذات انقلاب اسلامی دانست و افزود: در میان آرمان‌ها و اهداف بلند انقلاب اسلامی، استکبارستیزی از جایگاهی محوری برخوردار است به‌طوری‌که می‌توان این آرمان را صفت ذاتی انقلاب قلمداد کرد، یعنی در صورت کنار گذاشتن استکبارستیزی، انقلاب اسلامی بدون تردید دستخوش دگردیسی هویتی خواهد شد.

همچنین ببینید

آیا گرانی شدن بنزین به نفع قشر اکثریت مردمی است یا خیر؟

محمد سهرابی مدیر گفتمان سازی و مطالبه گری بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور به مناسبت ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*