استکبار خوب! - بسیج دانشجویی شهید شاهچراغی

استکبار خوب!

1393090309144795241450210

به نام او
مهمترین وظیفه یک دانشجو بیدار بودن در تمام بزنگاههاست در پیچ های تاریخی این وظیفه عمیق تر می شود. تصمیم گیری به جا و به موقع در شرایط مختلف، شرایطی پیش خواهد آمد که حق و باطل گنگ است، پیدا کردن حق و حقیقت سخت می شود، باید دانشجو در برهه های حساس راهبر جامعه باشد.

استکبار ستیزی هیچ وقت نباید خاموش شود استکبار همیشه به دنبال زمانی ست تا خود را چیره کند، آن ها به دنبال مطیع هستند و دشمن هر کشوری که حرف تازه ای داشته باشد، دشمن هر کشوری که زورگویی آنها را تاب نیاورد، دشمن استقلال کشورها. میخواهد همه بله قربان  گوی او باشند چون خود را کدخدای جهان میداند.

ولی کشور ایران اسلامی هیچ گاه بله قربان گوی نبوده و نخواهد بود. در تمامی برهه ها ی تاریخی عزت خود را فریاد زده و استقلال و ازادی، آرمان های همیشگی‌اش بوده. ایرانیت در کنار اسلامیت مس را طلا می کند. یکی از مهمترین اقشار هر ملت قشر تحصیل کرده آن جامعه هستند که شهید بهشتی چه زیبا فرمود دانشجو موذن جامعه است اگر خواب بماند نماز امت قضا می شود. به امید خداوند دانشجویان همیشه در صحنه و انقلابی بیداری را در بزنگاه های جاری کشور مد نظر قرار می دهند.
متاسفانه سیاست های جدیدی که در حال تشکیل در چند سال گذشته بوده سر باز کرده و عده ای ارتباط با کد خدا را می خواهند و در این راه نیز از هیچ گزافه گویی ابا ندارند. البته که تعداد آن ها اندک است به عملی که امام امت آن را انقلاب دوم نامید خرده می گیرند. در حالی که اسناد جاسوسی شیطان بزرگ، آمریکا، بعد از تسخیر سفارتش به وضوح هویدا بود. واقعا تعجب دارد که هنوز افرادی از مرگ بر آمریکا می ترسند، انفعال کورشان کرده.
گروهی دیگر وجود دارند که می دانند استکبار ضررش بیش از منفعت آن است ولی باز هم در مقابل آنها کوتاه می آیند.
گروه سومی نیز وجود دارد که دست از عزت ایران نمی کشند که اعتقاد ما بر این است که همه مردم و ملت ایران در گروه سوم قرار دارند. ملتی که هیچ گاه از حق خود کوتاه نمی آید و ظلم و ستم دشمنان را فراموش نکرده و خواهان عذر خواهی غرب در قبال  تمام ظلم های نا حقی که به ملت مسلمان ایران کرده هستند.
در پایان همه میدانند که مصرف گرایی یکی از آفت های جوامع انسانیست، جامعه ای که هر چه را خواست به دنبال آن برود، از گذشت دور می شود، از کمک به دیگران دور می شود چون فقط خود را می بیند و به فکر منافع مادی خود است. حال چه نابجاتر اینکه این کالا از همان کشور های مستکبر و ظالم وارد شود. دولتمردان باید از ورود کالای مصرفی از سمت این کشورها به طور صد در صد جلوگیری به عمل آورند.

مسول حوزه بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور شیراز

سید روح الله گلستانی زاده

همچنین ببینید

آیا گرانی شدن بنزین به نفع قشر اکثریت مردمی است یا خیر؟

محمد سهرابی مدیر گفتمان سازی و مطالبه گری بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور به مناسبت ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*